Nov 17

Prijedlog proračuna Općine Trnava za 2018. godinu

Poštovani stanovnici Općine Trnava!

Bliži se kraj 2017. godine i pred nama je donošenje novog Proračuna za slijedeću 2018. godinu, te ga ovim putem  vama želimo dati na uvid. Kroz Proračun želimo građane upoznati što se planira raditi ili započeti s radom u 2018.g., kako bismo poboljšali život i napredak svih stanovnika naše Općine.

Kao najznačajnije projekte koji su dio novog Proračuna, navela bih projekte koje smo aplicirali za dobivanje sredstava iz EU fondova, a to su:

-         Mjera 7.2.2.Ulaganja u građenje nerazvrstanih cesta – vrijednost 2.037.987,38 kn;

-         Mjera 7.4.1. Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme  i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu – Izgradnja multifunkcionalnog sportskog terena – vrijednost 2.583.555,63 kn;

-         Program pripreme lokalnih razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz ESI fondova  - Sredstva za sufinanciranje izrade projektne dokumentacije – Sustav odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda Općine Trnava – vrijednost 1.248.750,00 kn.

Također, planiramo i realizaciju projekata iz Europskog socijalnog fonda-

-         Realizacija projekta Zaželi – realizacija 2018.i 2019. godine – vrijednost 2.126.089,91 kn;

-         Znanjem za lakšu budućnost – realizacija 2018. i 2019. godine – vrijednost 1.500.000,00 kn.

Kao i svake godine i nadalje ćemo pratiti i pomagati djelovanje i rad svih naših udruga, sufinancirat ćemo provođenje programa Predškole, igraonice, karte učenika srednjih škola, prehranu učenika osnovne škole, studente i naše najstarije stanovnike.

Planirani su i mnogi drugi radovi i projekti, a ovim putem želimo potaknuti i sve vas da se uključite i svojim prijedlozima i sugestijama pomognete da proračun bude što bolji i kvalitetniji.

Proračun možete pogledati na na ovoj web stranici u kategoriji "PRORAČUNI" ili putem linka: http://www.opcina-trnava.hr/index.php/dokumenti/category/38-proracuni

Hvala na suradnji!

Vaša načelnica

Irena Mikić Brezina, dipl.oec.