• header7
  • header10
  • header6
  • header9
  • header8
  • header2
  • header3
  • header5
  • header4
07
Sep 17

Obavijest građanima

grb općine trnavaPoštovani stanovnici Općine Trnava evo nekoliko obavijesti za početak nove školske godine te obavijesti o projektima koje Općina Trnava  provodi i poziv da se priključite istima.

U novoj školskoj godini, Općina Trnava će sufinancirati i dalje troškove prijevoza učenika srednjih škola. Ove godine to iznosi 17,5%, nešto više nego proteklih godina, kada je iznosilo 10%, odnosno ove godine Ministarstvo znanosti i obrazovanja sufinancira 75%, Osječko-baranjska županija 7,5 %, te Općina Trnava 17,5%. Nadamo se da smo na taj način bar dijelom pomogli naše učenike i roditelje.

Pozivamo i sve učenike koji koriste željeznički prijevoz, da nam se jave u ured Općine, kako bi i njih mogli uvrstiti u sufinanciranje.

Isto tako povodom početka nove pedagoške godine,sa radom počinje i Igraonica za djecu od 3 do 6 godina, te će Općina Trnava i nadalje sufinancirati polaznike sa područja Općine sa 50,00 kn.

Kako se očekuje i početak nove Predškolske godine, o čijem ćemo početku pravodobno obavijestiti, Općina Trnava, kao i svih proteklih godina u suradnji sa Dječjim vrtićem Đakovo, organizira i financira u cijelosti provođenje predškolskog programa.

Provođenje programa Igraonice i predškole odvija se prostorima Općine Trnava u kojima je osigurana sva potreban oprema od strane općine za provođenje istih.

Ovim putem najavljujemo i Projekt organiziranja školske prehrane za učenike osnovnih škola u čiju realizaciju se planiramo uključiti u suradnji sa Osječko-baranjskom županijom, koji treba započeti u siječnju 2018. godine. 

Zadnje vijesti