• header7
  • header10
  • header6
  • header9
  • header8
  • header2
  • header3
  • header5
  • header4
02
Aug 14

Odobreni novi projekti za Općinu Trnava

Dana 01. kolovoza 2014. godine u ured Općine Trnava od strane Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost,  stigla je Odluka o odobrenju  sufinanciranja  Programa povećanja energetske učinkovitosti u obiteljskim kućama čija procijenjena vrijednost iznosi  1.000.000,00 kuna. Fond će ovaj projekt sufinancirati sa max. 800.000,00 kuna. Krajnji korisnici su naši građani na području Općine Trnava koje će učestvovati sa 17-20 % vrijednosti investicije ili maximalno dobiti 60.000,00 kuna.  U narednih 30 dana očekuje se suglasnost na tekst natječaja od strane Fonda, a koji će se objaviti na našim web stranica, oglasnim pločama i stupovima po naselju te medijima. Ovaj natječaj na koji se općina javila bio je objavljen u veljači ove godine.

Isto tako prije nekoliko dana općina je dobila od strane Ministarstva graditeljstva 50.000,00 kuna za sufinanciranje projektne dokumentacije za izgradnju vodovodne mreže u naselju Trnava-brdo. Ukupna vrijednost izrade projektne dokumentacije je oko 115.000,00 kuna. Ovaj natječaj je isto tako bio objavljen u veljači ove godine.

Prije nekoliko mjeseci postala je i pravomoćna građevinska dozvola za vodovodnu mrežu u naselju Hrkanovci Đakovački te ćemo taj projekt kandidirati na strukturne fondove EU-a mjere 7 koji će biti raspisani u listopadu ove godine uz još nekoliko projekata za koje imamo spremnu dokumentaciju i građevinske dozvole.

Radovi na nerazvrstanim cestama koje se sufinanciraju iz IPARD programa su ušli u završnu fazu te se očekuje i skori završetak izgradnje. Sve dionice još treba dodatno nasuti i sabiti na određenu tvrdoću. O konačnom završetku ćemo vas obavijestiti na vrijeme putem našim web stranica.

Zadnje vijesti