Dec 18

Počela provedba projekta "Imam plan za otpad"

Započela provedba projekta „Imam plan za otpad“

irena-1

Općinska načelnica Općine Trnava Irena Mikić Brezina, dipl.oec.,16. studenoga 2018. godine, potpisala je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt „Imam plan za otpad“, referentni broj: KK.06.3.1.07.0088. Zajedno sa Općinom Trnava u projektu sudjeluju Općine Drenje, Gorjani, Levanjska Varoš, Punitovci i Podgorač. Projekt se sufinancira iz Programa izobrazno – informativnih aktivnosti o održivom gospodarenju otpadom. Ciljane skupine su predškolska i školska djeca, umirovljenici, žene, svi stanovnici jedinica lokalne samouprave u kojima se provodi projekt te odgojno – obrazovne usluge, a provodit će se tijekom 12 mjeseci.

Cilj projekta je izgradnja svijesti mještana o važnosti odgovornog postupanja s komunalnim otpadom i reciklabilnim otpadom na područjima jedinica lokalne samouprave uključenima u projekt. Naglasak se stavlja na provedbu aktivnosti gospodarenja otpadom koje dovode do:

$11.   sprječavanja nastanka otpada

$12.   ponovne uporabe

$13.   kompostiranja

$14.   pravilnog odvajanje otpada u kućanstvu.

Tijekom projekta održat će se radionice o temi gospodarenja otpadom, natjecanja za osnovnoškolsku djecu s prigodnim nagradama, uspostavit će se zajednička mrežna stranica, obilježit će se Dan planeta Zemlje, priredit će se kostimirani igrokaz i predstave za djecu na temu održivog gospodarenja otpadom u suradnji s matičnim osnovnim školama u općinama uključenima u projekt. Uz navedene aktivnosti, projekt će biti vidljiv za sve mještane putem letaka, plakata, TV i radio spota i emisija na temu gospodarenja otpadom u cilju promidžbe ovoga projekta.

Vrijednost projekta je 574.920,00 kn, bespovratna sredstva iznose 488.682,00 kn (85%), ostatak od 15% vrijednosti projekta financirati će jedinice lokalne samouprave uključene u projekt. Posredničko tijelo razine 1 u provedbi ovoga projekta je Ministarstvo zaštite okoliša i energetike, dok je Posredničko tijelo razine 2, u provedbi Fond za zaštitu okoliša i energetsku
učinkovitost.

irena-2