• header7
  • header10
  • header6
  • header9
  • header8
  • header2
  • header3
  • header5
  • header4
31
Aug 18

Općina Trnava potpisala novi ugovor iz EU fondova

Općinska načelnica Irena Mikić Brezina danas je potpisala Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt „Znanjem u lakšu budućnost“ koji se financira iz Europskog socijalnog fonda. Vrijednost projekta je 1.420.163,31 kn

Ugovor je potpisan sa Ministarstvom za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku te sa Hrvatskim zavodom za zapošljavanje kao posredničkim tijelima razine 1 i 2 Europskog socijalnog fonda.

Ovim projektom općina Trnava osigurat će 90 izravnih korisnika projektnih aktivnosti obrazovanje i/ili osposobljavanje kako bi se postigao cilj povećanja mogućnosti za zapošljavanje, umanjenja rizika od socijalne isključenosti i siromaštva marginaliziranih skupina.

Projekt će trajati 23 mjeseca, te će osim izravnih korisnika projektnih aktivnosti za vrijeme trajanja projekta biti zaposlen voditelj i koordinator projekta.

Verificiranim programom obrazovanja odraslih smatra se program odobren od strane ministarstva nadležnog za obrazovanje, sukladno Pravilniku o standardima i normativima te načinu i postupku utvrđivanja ispunjenosti uvjeta u ustanovama za obrazovanje odraslih. Sukladno radnoj sposobnosti ciljnih skupina, programi obrazovanja odraslih u okviru ove grupe aktivnosti moraju sadržavati teorijski i praktični dio.

Partner na projektu je Udruga žena "Sunčice".

Slika-potpis-1

Zadnje vijesti